Lava Dikdörtgen Döküm Metal Kulplu Izgara Tava - İncelemesi

Kaliteli etler pişirmek için ihtiyaç duyduğumuz döküm tavalardan en çok satılan ve uzun süredir kullandığımız Lava Döküm Dikdörtgen Izgara Tavasını anlatacağımlava döküm tava

Genellikle et severlerin ve sağlığına önem veren kullanıcıların tercihi genellikle döküm tavalardan yana olmaktadır. Bende iyi bir et sever olduğum için uzun zamandır et pişirmek için demir döküm ızgara tava kullanmaktayım. Ben tercihimi Lava Dikdörtgen Döküm Metal Kulplu Izgara Tava dan yana kullandım.

Demir döküm çok eski bir tarihe dayanan geçmişiyle uzun yıllar boyu kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda sağlıklı olduğu belirtilerek, uzmanlar tarafından da kullanılması önerilmekte. LAVA Markası döküm tecrübesi olan sayılı markalardan birisi, ülkemizde satılan çok çeşidi ve tecrübesi ile kullanıcıların güvenebileceği bir seçenek. 

Yaklaşık 4 yıldır kullandığım ürün şuana kadar bana şuana kadar sıkıntı yaşamadım. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli detay ürünün bakımı ve kullanımıdır. Ben ürünü odun ateşinde kullandım bu süre zarfında temizliğine dikkat ettiğim için deformasyon veya paslanma görülmedi.

Lava Dikdörtgen Döküm Metal Kulplu Izgara Tava
Lava Dikdörtgen Döküm Metal Kulplu Izgara Tava 

Dikkat edilmesi gerekli olan en önemli detay ürünün temizliği sırasında üzerinde su kalıntıları bırakılmamasıdır. Demir döküm hammaddesi nedeniyle paslanma kaçınılmazdır. O nedenle ilk defa kullanacaksanız ürünü yağlı bir bezle iç kısımları güzel yedirerek silmenizdir. Böylece tavanız daha kullanışlı ve daha uzun ömürlü olacaktır. Bir diğer önemli nokta ise her kullanımda sonra dökümün yapısına zarar vermeyecek şekilde yiyecek parçası kalmamasına dikkat ederek temizlenmesidir. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece sıkıntı yaşamayacaksınızdır.

Ürünün fiyatı şu aralar 90-140 TL arasında değişim göstermektedir. Ayrıca Lava'nın kendi mağazasından da ürünü alabilirsiniz. Lava Döküm Mağazası

Lava döküm tenceresi hakkında aklınıza takılanları aşağıdan sorabilirsiniz.


Yorum Gönder

0 Yorumlar