Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential 2 in 1 İnceleme ve Deneyimlerim

 Eğer Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential 2 in 1 satınalma aşamasındaysanız veya düşünüyorsanız bu yazımız size yol gösterici ve faydalı olacaktır. Bu inceleme sizin kafanızdaki düşünceleri bir nebze de olsa azaltacaktır. 

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential 2 in 1

Uzun uzun araştırıp, bir sürü makale okuyup, youtube' dan birçok video izledikten sonra Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential 2 in 1  almaya karar verdim. Cihazı seçerken hem süpürme hem mop işlemini yapıyor olması ilk tercihimdi. Fiyat peformas konusunda diğer rakiplerinde olan ve büyük ölçüde pahalı olan LDS (odanın gerçek zamanlı haritasını kur) seçeneğine gerek duymadım.

Cihaz elime hızlı ulaştı. Kutu ambalajlaması ve genel kalitesi oldukça iyiydi. Üzerinde ki çıkıntının olmaması alçak koltuk altlarına girmesini başarılı kılıyor. Cihazı kurarken mi home app uygulaması sizi adım adım yönlendiriyor. Çok zor değil.

Her kullanıcı gibi bir isim vermek gerekli. Bizimkine “KÖLE ISAURA” adını koyduk. İlk çalıştığında sesi fazlaymış gibi hissediyorsunuz, ama app üzerindeki modları seçerseniz sessizde gerçekten başarılı işini gerçekleştiriyor.  Yeni temizlik yapılmış bir evden bile kocaman yumak kir ve tüy ile karşınıza çıkıp sizi utandırabiliyor. Haznesi çok fazla büyük değil. Tüm ev temizliğinde boşaltılması gerekiyor. Su tankı ile birlikte olması yer konusunda fazla alan bırakmıyor. Mop kısmına gelirsek aşırı performanslı olduğunu düşünmüyorum, ama etkilimi evet, geçtiği yerlerden nemli ortamı hissdebiliyorsunuz. Cihazı uzaktan telefon ile kontrol etmesi hele işteyken acaba ne yaptı diye bakmak çok eğlenceli.

Gelelim eksilere; en büyük eksik LDS (odanın gerçek zamanlı haritasını kur). Neden diye sorarsanız;

  • Aktif tarama analizi yapamadığı için kör gibi etrafa çarparak temizlik yapıyor, çoğu zaman bir sandalyenin etrafında dakikalar harcıyor. Bu nedenle birçok alanı es geçebiliyor. Haliyle 2. Odada şarjı bitiyor. Gelin görün ki şarj ettikten sonra tüm harita kayıtlı olmasına rağmen kaldığı yerden devam etmiyor. Bu nedenle temizlik devamlılığı adına eksi puan alıyor. 
  • Bazı youtube kullanıcıları ilk başlangıçta kenarları süpür komutunu aktif ederek evin tüm haritasını daha rahat çıkaracağını söylüyor. Doğruda evi karış karış tarıyor. Standa döndüğünde 2. Temizliği başlattığınızda sil baştan haritalandırma yaptığı için aynı zaman kaybı yine sizi buluyor. Bu konudan müzdarip iseniz çözümü için geniş araştırmalar yapmaktayım. Takip ederseniz ek yazı ile bilgilendireceğim. 
  • Bunun için cihazı alıp odaya bırakıp kapıyı kapatarak tek tek oda temizliği gerçekleştirebilirsiniz
Her ne olursa olsun o kadar güzel şarj standına geri dönüyor ki çok sempatik. Çok datay hastası değilseniz, "Ya eve girince o tazelik hissini alayım diyorsanız" cihaz tercih sebebiniz olabilir.


Xiaomi Robot süpürge incelemeleri

Çift taraflı fırçaya sahip olması küçük parçaların toplanmasında gayet başarılı.Xiaomi robot süpürge toz hanesi
Her ne kadar ergonomik olsa da toz haznesi bir miktar küçük kalmış

Umarım aklınızdaki soruları az da olsa cevaplamıştır. Yakında tanıtım videosu yüklenecektir. Ürünle alakalı sormak istediğiniz sorular varsa altta bulunan yorum kısmından sorabilirsiniz.
Yorum Gönder

1 Yorumlar

  1. diğer modellerde mop için ayrı bir hazne var, bunda sanırım toz ve paspas aynı kutuda

    YanıtlaSil