Bim Marines Donmuş Hamsi Fileto İncelemem

  Sürekli bir iş hayatı içerisindeyseniz yemek yapmaya zamanınız olmayabilir. Bu sıkıntıyı aşmak için gıda firmaları biz tüketiciler için belli kolaylıklar sunuyor.

  Canınız hamsi yemek istedi ama eve geç geldiniz ve çok yorgunsunuz bu anda size en uygun kolaylık dondurulmuş gıdalardır. İşte bunlardan biriside Bim'de satılan Marines Sagun Hamsi  Fileto'dur. Bu gün sizlere acemilik ile incelediğim hamsi filetodan bahsedeceğim.

  Dün eve gelirken Bim'den aldım fiyatı uygun 1 Kilogram 9.45 TL normalde yaklaşık olarak 3-4 Kg hamsi alsak temizlersek anca 1 Kg fileto çıkar bu fiyata bence Fiyat/Performans ürünüdür.

 Ürün temizlenmiş bir şekilde bulunuyor yani kılçıklarından da ayrılmış bir vaziyette dondurulmuş. Ben ilk defa aldığımdan acemilik ve aceleci davramam nedeni ile tam açılmadan kızarttım biraz sorunlu oldu tabi tavada biraz su olunca tam kızarmadı hamsiler.
Hamsi Balık Fileto Tarifi


 Hamsileri önce poşetinden çıkarıp biraz bekletin çözünsün . Daha sonra geniş bir tava bulun çünkü 3-4 seferde pişirmek zorunda kalırsınız. Ben geniş bir tava kullandım 1,5 seferde pişirdim az yağda kızarttım çünkü hamsiler dondurulmuş olduğu için sorun oluyor.


 Hamsiler tavada yaklaşık 5 - 10 Dakika arasında pişiyor. Piştikten sonra peçete ile bir kaba koyun fazla yağını alsın. Ben bol limonlu sevdiğimden üstüne bol bol sıkarım :) . Tabi yanından yeşillikli salatayı da eksik etmemek gerek. 

 Ürünü gıda şeklinde incelersek çok pratik olduğu için balığı uğraşmadan kolayca yiyebiliyorsunuz. Tadı oldukça iyi dondurulmuş ve bekletilmesinden daha dolgun bir eti var. Ürün 4 kişi için oldukça ideal haftada 2-3 defa balık sağlığımız için iyidir .

Yeni incelemelerle görüşmek üzere selametle :)Yorum Gönder

8 Yorumlar

 1. fazla abartmışsın. 4 kilo hamsiden en az 2 kilo fileto çıkar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Arkadaş doğru söylüyor bence eğer hamsi küçükse kasını, içini ve kılçıklarını ayıklanması durumunda geriye yarısından çok daha az kalır.

   Sil
 2. Teşekkürler güzel bir inceleme olmuş.

  YanıtlaSil
 3. teşekkür ederiz... görmüştük ama tereddüt etmiştik almaya ... alırsak tazesi gibi tavası olurmu acaba diye ama bir yandan da aklım kalmıştı :)) yakın zaman da yaparım bu gidişle :) emeğinize sağlık elinize sağlık ...

  YanıtlaSil
 4. buğlaması daha pratik ve lezzetli oluyor, ayrıca çözülmesini de beklemiyorsun... en alta soğanları üzerine hamsileri onun üzerine domates, limon ve maydonoz ekleyip ocağa koyuyorsun 10 dk harlı ateş sonrasında kısıp suyunu çekene kadar pişirin.. çok lezzetli ve pratik

  YanıtlaSil
 5. şu an fırında pişiyor :)sürekli alıyorum ve çok memnunum...

  YanıtlaSil